Mikortól és meddig lehet kismamatornán részt venni?
A várandósság betöltött 12. hetétől egészen a várandósság végéig lehet járni kismamatornára, orvosi engedéllyel.
Mi történik akkor, ha nem bírom a gyakorlatokat, mert túl nehéznek bizonyulnak?
Semmi különleges, akkor abbahagyod és pihensz. Bár a kismamatornán nincsenek megerőltető gyakorlatok, mégis, ha valami nem esik jól, vagy méhösszehúzódás, szédülés jelentkezik, a kismama abbahagyhatja a tornát és pihenhet.
Nem ártalmas a kismamatorna? Nem okozhat vetélést?
Ha az orvos véleménye szerint nem ellenjavallt a tornázás, akkor nem történhet baj a kismamatorna miatt.
Milyen esetekben nem lehet tornázni várandósság alatt?
Ha bármilyen vetélésveszély áll fenn: nyitott méhszáj, vérzés, görcsölés, vagy lepénytapadási problémák esetében, szív- és keringési rendellenességek, lázas állapotok, vagy fertőző betegségek esetén szintén nem lehet tornázni várandósság alatt. Ikerterhesség esetén nagyobb a kockázata a koraszülésnek, így csak a 32. hétig tornázzon a kismama, ha fizikailag bírja.
Milyen időpontokban lehet Hozzád kismamatornára járni?
Egyéni bejelentkezés alapján jöhetnek a mozogni vágyó Kismamák hozzám attól függően, hogy egyéni, vagy kiscsoportos tornán szeretne részt venni a (leendő) Édesanya. Az időpont kiválasztásánál próbálok nagyon rugalmas lenni.
Mit jelent az, hogy szülésfelkészítéssel egészülnek ki az óráid?
Az aktív torna szakasz után félórás beszélgetés szokott lenni adott témákból (várandósság szakaszai, vajúdás, légzéstechnikák elsajátítása, szülés, szoptatás, helyes táplálkozás, ….) Olyan tematikát állítottam össze, ami az összes fontos témát érinti. Ha ez megfelel a Kismamának, akkor eszerint haladunk a szülésfelkészítő beszélgetések során.
Bővebb információ:
http://www.kepessegfejlesztes.hu/kismamatorna-baba-mama-torna/